top of page

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Najprościej mówiąc, to skok wykonany wspólnie z instruktorem (tandem pilotem). Przed skokiem pasażer ubierany jest w kombinezon do skoków, gogle i specjalną uprząż, za pomocą której tandem pilot przypina go do siebie. Po 10-minutach szkolenia i przetrenowaniu odpowiedniej sylwetki, pasażer wraz z tandem pilotem wzbija się samolotem w niebo. Na 4000 m razem wyskakują i...bawią się aż do ziemi. Pasażer może skupić się na przeżywaniu frajdy, ponieważ to tandem pilot otwiera spadochron, dolatuje do lotniska, a potem bezpiecznie ląduje w wyznaczonym miejscu.

 

Kto może skakać?

Wyjątkowość tandemu polega na tym, że dostępny jest właściwie dla każdego. Wystarczy ogólny dobry stan zdrowia, wzrost powyżej 120 cm  i  waga do 110 kg. Nasi najmłodsi pasażerowie mieli 6, 8 i 10 lat. Najstarsza pani- 84 lata. W tandemie skakały również osoby niepełnosprawne ruchowo (na wózku inwalidzkim). 

 

Czy to bezpieczne?

To podstawowe pytanie, zadawane nam przez pasażerów tandemowych i ich rodziny. O ile sam sport spadochronowy zaliczany jest do sportów ekstremalnych i ryzykownych (głównie ze względu na wypadki z winy samych skoczków), to same skoki w tandemie są  akurat najbezpieczniejszą formą uprawiania tej dyscypliny. Po pierwsze, wykonywane są z wysoko wykwalifikowanym fachowcem - instruktorem i tandem pilotem, który ma na koncie 2,5  tysiąca bezpiecznych skoków i tyle samo bezpiecznych lądowań. Po drugie, nasze spadochrony tandemowe to system Sigma - najlepszy i najbezpieczniejszy ze stworzonych na świecie spadochronów tandemowych. Po trzecie, wieloletnie doświadczenie w sporcie spadochronowym i skokach tandemowych sprawia, że gwarantujemy zarówno bezpieczeństwo, jak i wysoki poziom wykonania usługi.

 

Z czego składa się spadochron?

Zamknięty spadochron wygląda jak plecak. Każdy ze spadochronów, z którymi skacze się obecnie (także spadochrony tandemowe)  składa się z pokrowca wraz z uprzężą oraz czaszy  głównej i zapasowej. W razie awarii spadochronu głównego wypina się go i otwiera spadochron zapasowy. Obowiązkowy jest również automat spadochronowy (AAD), który w razie potrzeby automatycznie otwiera spadochron zapasowy na bezpiecznej wysokości.

 

Ile kosztuje skok w tandemie?

Skok w tandemie - 800 zł
Skok w tandemie SELFIE 1 - 1050 zł
Skok w tandemie PRO 2 - 1150 zł
Skok w tandemie PREMIUM 3 - 1250 zł

 

1 SELFIE - filmowanie z ręki instruktora
2 PRO - filmowanie + zdjęcia wykonane przez profesjonalnego

skoczka-kamerzystę
3 PREMIUM - filmowanie SELFIE + PRO

Skoki w tandemie

bottom of page