top of page

AFF to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna metoda szkolenia skoczków spadochronowych, stosowana na całym świecie. Wymyślona kilkanaście lat temu w USA, rozprzestrzeniła się na całym świecie i kilka lat temu dotarła do Polski.

 

Na czym polega metoda AFF?

Po skondensowanej części teoretycznej i ćwiczeniach naziemnych, student wyskakuje z samolotu na wysokości 4000 m razem z dwoma instruktorami, którzy lecą tuż przy nim             i korygują jego sylwetkę.

Po każdym skoku zostaje uczniowi pokazany i omówiony cały skok, ponieważ instruktor leci z kamerą umieszczoną na kasku     i filmuje cały skok. Postępy w szkoleniu są błyskawiczne. Po ok. 8 skokach przeciętny student opanowuje podstawowe umiejętności i staje się samodzielnym skoczkiem.

Co jest potrzebne?

Od 2013 r. do rozpoczęcia szkolenia spadochronowego nie są już wymagane lotnicze badania lekarskie. Każdy skoczek spadochronowy (także uczeń) musi natmiast posiadać ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywaniem skoków na minimalną sumę 50 tys. zł. Na rynku są dostępne różne ubezpieczenia dla skoczków spadochronowych. W razie potrzeby pomagamy wykupić ubezpieczenia naszym studentom.

Szkolenia AFF

Szkolenie spadochronowe metodą AFF -

(od ang. Accelerated Free Fall)

  

Z czego składa się kurs?

  • 8 godz. szkolenia teoretycznego

  • co najmniej 5 skoków spadochronowych

 

Liczba skoków zależy tylko i wyłącznie od tego, jak student radzi sobie w powietrzu.

 

Znakomite efekty  (i obniżenie kosztów kursu) dają ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym.

 

Takie wyjazdy organizujemy co najmniej kilka razy w roku.

 

Cena:

 

  • 450 zł teoria

  • 800 zł - skok z dwoma instruktorami

  • 600 zł -skok z jednym instruktorem

 

Razem:  od 3600 zł (za 5 skoków)

Rekomendujemy:

Wybierz kurs metodą AFF, jeśli jesteś zdecydowany, że spadochroniarstwo jest sportem dla Ciebie i masz zamiar się w nim rozwijać.

 

Dzięki metodzie AFF (zwłaszcza w połączeniu z treningiem w tunelu aerodynamicznym) najszybciej nauczysz się właściwej, bezpiecznej sylwetki niezbędnej do wykonywania skoków z samodzielnym otwieraniem spadochronu, co otworzy Ci drogę do dalszego doskonalenia.

 

Uwaga!

Adrenalina uzależnia:) Spadochroniarstwo sprawi, że Twoje życie nabierze zupełnie nowych kolorów!

 

bottom of page